Nowości

 

29 III 2022

Mamy dostępne do sprzedaży dwa kocurki liliowe z ostatnich miotów. Zapraszamy do odwiedzenia strony >>>KOCIĘTA<<<, oraz do kontaktu z nami.

15 XII 2021

W miniony weekend wzięliśmy udział w Wystawie Kotów North Sea Winner Show2021 w Uitgeest w Holandii. Pokazaliśmy tam nasze młode pokolenie Zuzu, Wissper i Vikinga. Rywalizowały one w bardzo trudnej konkurencji blisko 130 kotów w kategorii kotów krótkowłosych. Viking otrzymał wiele pochwał od sędziego i otrzymał ocenę Ex1. Nasze niebieskie dziewczynki pokazały się jak zwykle pięknie. Nie dając szans konkurencji obydwie zdobyły Ex1, zostały wybrane najlepszym kociakiem i młodzieżą kotów niebieskich BIV, oraz zdobyły Nominację do niedzielnych finałów, gdzie zmierzyły się z najpiękniejszymi kotami całej kategorii. Wissper wyglądała cudnie, zdobyła głos w panelu, niestety najlepszym został wybrany inny kot. Największą niespodziankę sprawiła za to Zuzu. Z 5 przepięknych kociąt została wybrana tym najlepszym wygrywając Best in Show i tym samym zdobyła prestiżowy tytuł North Sea Winner 2021!!! 

Jest to pierwszy kot brytyjski w Polsce z tytułem zwycięscy Winner Show, a tytuł NSW21 został przypisany do jej rodowodu na zawsze.

Tytuł ten jest przypieczętowaniem wielu lat naszej ciężkiej pracy hodowlane, taką wisienką na torcie naszego programu hodowlanego. Jednak nasza praca wciąż trwa i wierzymy, że nie będzie to ostatni nasz sukces.

Wystawa ta, była ostatnią w tym roku kalendarzowym. Mimo niewielu wystaw, był to dla nas bardzo udany rok z wieloma sukcesami.

15 XI 2021

Wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Poznaniu. Pokazaliśmy tam nasze najmłodsze dziewczynki Zuzu i Wissper, oraz dorosłą koteczkę Harper. W sobotę Harper zdoabyła swój trzeci certyfikat CAC tym samym ukończyła tytuł Champion. Dodatkowo w obydwa dni okazała się najlepszym kotem liliowym w stawce wygrywając Best in Variety. Potem w stawce 7 kotek dorosołych wygrała Nominację do pnaelu BIS. Podsumowanie osiągnięć Harper:  2x Ex1, 1x CAC, 1x CACIB, 2x BIV 2x NOM BIS.

Najwięcej radości przyniosły nam nasze młodsze dziewczynki. W sobotę obie konkurowały w klasie kociąt. Lepsza okazała się Wissper, która została również wybrana najlepszym kotem niebieskim klasy kociąt i młodzieży. W niedziele Wissper przesła do klasy młodzieży. Zuzu została wybrana najlepszym kotem niebieskiem kociąt i młodzieży zdobywając BIV, dodatkowo w dużej konkurecji wygrała nominację do panelu BIS, gdzie wszystkimi głosami została wybrana najlepszym kociakiem kategorii III zdobywając Best in Show. Był to trzeci BIS tym samym Zuzu ukończyła zaszczytny tytuł Junior Winner!!! Wissper w klasie młodzieży została nominowana do panelu BIS, gdzie również jednogłośnie wygrała Best in Show. To również był jej trzeci BIS, i również ukończyła tytuł Junior Winner. Wisienką na torcie tej wystawy było wybranie Wissper najlepszym kotem kategorii 3 Best in Category!!! 

Myślę, że był to pierwszy taki przypadek w Polsce, by na jednej wystawie dwie kotki tego samego hodowy ukończyły tytuł Junior Winner, a widok Wissper w stawce 4 najlepszych kotów całej wystawy w tym z kotem z tytułem World Winner był czymś cudownym i niezapomnianym. Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali. Dziękujemy również za cudowne towarzystwo i wspólnie spędzony weekend w przyjemnej atmosferze.

3 XI 2021

Rok 2020 i 2021 upłynął w dobie pandemicznego strachu, trudnych chwil i nieodżałowanych strat. W okresie pandemii niewiele działo się w kocim świecie, który tak samo jak inne dziedziny życia czekał na lepsze czasy. Lato i jesień 2021 przyniosły jednak ożywienie sytuacji, oraz wlały w nas nadzieję, że najgorsze już za nami. Zaczęły się kocie wystawy, również te zagraniczne, wróciły też emocje związane z wygrywaniem i przegrywaniem na tychże wystawach 😉 Mamy nadzieję, że nie wrócą znane nam wszystkim chwile z jesieni ubiegłego roku, lockdown'y i wszechobecny strach. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i z niecieprliwością czekamy na kolejne zapalnowane jeszcze w tym roku wystawy, oraz te, które odbywać się będą w latach kolejnych.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia! heart

14 I 2020

Za nami wspaniały i pełen emocji weekend wystawowy w Czeskiej Ostrawie. Zaprezentowaliśmy tam 4 nasze koty: Euforię, Jakartę, Zarę i Corleone. 
Euforia po rocznej przerwie wystawowej zdobyła kolejne certyfikaty do tytułu Grand International Champion. Jakarta w sobotę ukończyła tytuł Champion 🎖, w niedzielę zdobyła pierwszy certyfikat do Inter Championa, a dodatkowo wygrała porównanie i została nominowana do panelu BIS (Nom BIS) gdzie uzyskała 1 głos ❤️ Także po dłuższej przerwie pięknie pokazał się nasz młody kocurek Corleone, który zdobył swoje pierwsze certyfikaty do tytułu International Champion. Dodatkowo w niedzielę został wybrany najlepszym niebieskim kotem brytyjskim BIV i zdobył nominację do finałów NOM BIS 🎖
Najwięcej radości sprawiła nam jednak nasza liliowa gwiazda ⭐️Zara (Uma Louis)⭐️, która w obydwa dni była bezkonkurencyjna w swoim kolorze zdobywając BIV Total, a także wygrała nominację do finałów NOM BIS. W finałach nie dała szans konkurencji i została wybrana najlepszym kotem w klasie młodzieży w swojej kategorii – 🏆Best in Show juniors 7-10 cat. 3🏆Co więcej, były to kolejno 4 i 5 BIS Zary w klasach kociąt i młodzieży. Tym samym Zara dumnie wkroczyła do elitarnego grona kotów z tytułem 🏆🏆JUNIOR WINNER!!🏆🏆
Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych kotów.
Wyniki:
❤️ IC Euforia Sideris*PL JW – 2x Ex1, 2x CAGCIB❤️
❤️ Jakarta Sideris*PL – 2x Ex1, 1x CAC, 1x CACIB, 1x NOM BIS❤️
💙 CH LV*Rays of Hope Corleone – 2x Ex1, 2x CACIB, 1x BIV, 1x NOM BIS 💙
🏆 EE*Uma Louis First Volex vel Zara – 2x Ex1, 2x BIV Total, 2x NOM BIS, 2x Best in Show juniors 7-10 cat. 3,
❤️🏆JUNIOR WINNER🏆❤️

2 XII 2019

W ostatnim czasie pojawiliśmy się na dwóch krajowych wystawach Kotów, w Koninie oraz Łomiankach. Były to bardzo udane wystawy dla naszych księżniczek.

W Koninie pokazaliśmy Pacificę, Metallicę oraz Zarę (Uma Louis First Volex). Paci w obydwa dni zdobyła ocenę PH, dodatkowo w niedzielę wygrywając nominację do finałów NOM BIS. Metallica w mocnej konkurencji w obydwa dni zdobyła ocenę Ex2. Największą niespodziankę sprawiła nam Zara, która w zarówno w sobotę jak i niedzielę zdobyła ocenę Ex1, wygrała nominację do finałów NOM BIS, gdzie nie dała szans przeciwnikom wygrywając 2 razy Best in Show young 7-10. 

Równie udana była dla nas wystawa w Łomiankach. Tam zabraliśmy tylko nasze liliowe dziewczynki Zarę i Metallicę. Metalica w sobotę w konkurencji 4 kociąt liliowych zdobyła Ex2, natomiast w niedzielę zdobyła Ex1 dodatkowo została wybrana najlepszym liliowym brytyjczykiem wystawy BIV, wygrała nominację do finałów NOM BIS, gdzie została wybrana najlepszym kociakiem wygrywając Best in Show kitten 4-7. Zara w obydwa dni pokonując konkurecję zdobyła ocenę Ex1, a także została nominowana do finałów NOM BIS, gdzie w niedzielę zostałą wybrana najlepszym starszym kociakiem wygrywając Best in Show young 7-10.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszej liliowej młodzieży i wierzymy, że są nasze przyszłe gwiazdy wystawowe i hodowlane <3 <3 <3

 

7 VII 2019

W ostatni weekend czerwca wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w wystawie kotów w Tczewie. Nasz młody kocurek Corleone pokonując konkurecję zdobył trzeci certyfikat CAC i tym samym ukończył tytuł Champion. Nasza malutka Jakarta w obydwa dni zdobyła swoje pierwsze certyfikaty CAC, a w niedzielę dodatkowo wygrała nominację do panelu BIS. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tej wystawy 🙂

 

25 II 2019

Razem z naszymi kotami wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Warszawie. Nasz ogromny kocurek Lithium zdobył kolejne certyfikaty do tytułu Supreme Champion, a także wygrał w sobotę nominację do panelu BIS. Na wystawie pokazała się również Pacifica, która w sobotę została wybrana najlepszym dorosłym brytyjczykiem niebieski zdobywając BIV, oraz w obydwa dni została nominowana do panelu BIS, gdzie walkę o zwycięstwo przegrała jednym głosem. Młodziutki Corleone w sobotę pokonując konkurecję został wybrany najlepszym niebieskim brytyjczykiem kociąt i młodzieży BIV, a także otrzymał nominację do finału, natomiast w niedzielę po pokonaniu pozostałych kotów ze wszystkich klas wiekowych BIV wybierany był pomiędzy Corleone a Pacificą i górą był Corleone. Dodatkowo otrzymał nominację do panelu BIS, gdzie został wybrany najlepszym kotem w wieku 7-10 miesięcy kategorii III Best in Show. 

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

18 II 2019

W sobotę w ramach obchodów Światowego Dnia Kota wzięliśmy udział w pokazie kotów rasowych w Łodzi, gdzie również odbyła się gala wręczania nagród National Winner i Super Kot 2018. W obydwu rankingach królowała nasza Pacifica, która od teraz może poszczycić się tytułem National Winner 2018, a także zdobyła tytuł Super Kot 2018 zostając najlepszą kotką dorosłą kategorii kotów krótkowłosych. Jesteśmy bardzo dumni. Był to wspaniały wystawowy rok w wykonaniu naszych kotów. W rankingu Super Kot znalazły się jeszcze dwie nasze koteczki, Giulietta miejsce 10 klasy kociąt i młodzieży, a także Euforia na 12 miejscu klasy kociąt i młodzieży.

21 I 2019

Za nami kolejny wystawowy weekend. Razem z Euforią, Giuliettą i Jakartą wzięliśmy udział w wystawie kotów rasowych w Warszawie organizowanej przez klub SMK1. Giulietta w sobotę pokonała swoją konkuretkę zdobywając Ex1 i certyfikat CAGCIB, następnie została wybrana najlepszym kotem brytyjskim liliowym wystawy BIV, dodatkowo wygrywając nominację do finałów wystawy NOM BIS. Niestety w niedzielę sędzina wybrała naszą konkuretnę i tym samym Giulietta zdobyła Ex2. Cieszymy się, bo to jeszcze młoda koteczka, ale widać w niej duży potencjał 🙂 Euforia zarówno w sobotę jak i niedzielę zdobyła kolejne certyfikaty CAGCIB zbliżające ją do tytułu Grand International Champion, dodatkowo w niedzielę została nominowała do finałów wystawy NOM BIS. Córka Euforii, Jakarta w sobotę w trudnej konkurencji 6 kotek w klasie kociąt zdobyła lokatę Ex2. W niedzielę natomiast oczarowała sędzinę z Holandii wygrywając Ex1, dodatkowo zostając najlepszym kociakiem brytyjskim niebieskim wystawy BIV, a także zdobyła nominację do finałów NOM BIS. W finałach głosem 4 sędziów została wybrana najlepszym kociakiem kategorii III zdobywając Best in Show kitten 4-7. Jesteśmy dumni z postawy naszych młodych kotek. Widać w nich potencjał na emocjonujące wystawy w niedalekiej przyszłości 🙂

8 I 2019

Przed chwilą witaliśmy Nowy Rok, a za nami już pierwszy wystawowy weekend 🙂 W pierwszy weekend stycznia wybraliśmy się z naszymi dziewczynkami Euforią i Giuliettą do Czeskiej Ostravy. Wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Giulietta w sobotę zdobyła swój trzeci certyfikat CACIB i tym samym ukończyła tytuł International Champion. W niedzielę Giulietta pokonując konkurecję zdobyła pierwszy certyfikat CAGCIB, dodatkowo została wybrana najlepszym liliowym kotem brytyjskim BIV, oraz wygrała porównanie z dorosłymi kotkami zdobywając nominację do finałów wystawy NOM BIS. W finałach zdobyła jeden głos.

Największym zaskoczeniem były jednak wyniki Euforii. W sobotę nasza niebieska księżniczka zdobyła certyfikat CACIB i ukończyła tytuł International Champion, następnie wygrała nominację do finałów NOM BIS, gdzie zdobywają 3 głosy została wybrana najlepszą kotką dorosłą Best in Show female cat.IIInastępnie wygrała porównanie z kocurem dorosłym zdobywająć Best in Show adult cat.III. W finale finałów zostałą wybraną drugim najlepszym kotem całej wystawy zdobywając Best of Best 2. Niedziela przyniosła jeszcze więcej emocji. Euforia zdobyła pierwszy certyfikat CAGCIB, wygrała porównanie NOM BIS, gdzie w finale została wybrana najlepszą kotką dorosłą Best in Show female cat.III. W ten dzień, wystawa odbywała się w formule BIC, więc do finału finałów porównywane były wszystkie zwycięskie koty kategorii III. Z 6 najlepszych kotów głosy sędziów otrzymały 3 koty, każdy po jednym głosie, co oznaczało remis. Wylosowany został sędzia decydujący, który po porównany tych kotów wybrał Euforię jako najlepszego kota całej kategorii Best in Category. W finale Euforia zdobyła Best of Best 3, tym samym zostając trzecim najlepszym kotem całej wystawy. 

Miło było również zobaczyć na wystawie nasze dziewczynki Imany mieszkająca w Czechac, oraz Indila mieszkająca w Holandii. W rywalizacji dwóch sióstr w sobotę lepsza okazała się Imany, która wygrała również BIV i NOM, a w finale jednogłośnie zdobyła Best in Show. Jest to jej 4 BIS, więc w drodze do tytułu JW brakuje już tylko jednego 🙂 W niedzielę sędzia wybrał jako lepszą Indilę, która wygrała dodatkowo BIV, jednak przegrała porównanie do NOM z kotką Burmską. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż Indila ma już na swoim koncie tytuł Junior Winner 🙂

 

Jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych młodych kotek. Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali i z którymi spędziliśmy bardzo miły weekend.

11 XII 2018

Rok 2018 zbliża się już ku końcowi, a co za tym idzie nadszedł czas na podsumowanie naszych osiągnięć. Był to rok pełen niesamowitych emocji i miłych chwil na wystawach w Polsce i za granicą.

Już na początku roku nasza kochana Euforia zdobyła tytuł Junior Winner, tylko w styczniu wygrywając 3x Best in Show. Giulietta w tym roku wygrała 9xBIV, 2x Best in Show, dodatkowo została wybrana najlepszym kociakiem brytyjskim specjalistycznej wystawy kotów brytyjskich na wystawie we Wrocławiu. Największą niespodziankę sprawiła nam jednak nasza koteczka Pacifica, która w tym roku ukończyła tytuł DVM wygrywając tylko w tym roku 13x BIV, a dodatkowo 11x Best in Show, 2x BOB3, 3xBOB2, 2xBOB1 i 1xBOB kotek wszystkich kategorii. Dzieki tym sukcesom Pacifica zdobyła dodatkowo zaszczytny tytuł National Winner 2018 zdobywając 800pkt i kończąc na 3 miejscu rankingu najlepszych kotów na Polskich wystawach. Jesteśmy bardzo dumni z naszych kotów.

Był to także cudowny okres dla naszych kociąt mieszkających w innych hodowlach. Granada Sideris*PL mieszkająca w Holandii, wygrała w tym roku 4xBIV, 5x Best in Show, 1xBOB3 zdobywając tym samy tytuł Junior Winner! 

Indila Sideris*PL wygrała 6xBIV, 6xBest in Show, 1xBOB3, 1xBOB4 i także zdobyła tytuł Junior Winner! 

Irma Sideris*PL wygrała 2xBIV, 2xBest in Show

Imany Sideris*PL wygrała 3x Best in Show

Jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych kotów, które jak widać doskonale prezentują naszą hodowlę na wystawch w całej Europie. Gratulujemy nowym właścicielom i życzymy w przyszłym roku jeszcze więcej sukcesów i radości.

Chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierali przez ten rok. Dziękujemy sędziom, którzy docenili nasze koty. Specjalne podziękowania przesyłamy dla Marcina Biernaczyka, za wsparcie i dobre rady, a także dla Cecyli Barczak która zasze tak pięknie prezentowała Pacificę na wystawach 🙂

Teraz czas na chwilę odpoczynku i przygotowanie się do nowego roku i kolejnych wyzwań.

31 X 2018

W miniony weekend wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w największym święcie kotów w tym roku, World Cat Show 2018 w Tampere w Finlandii. Tak jak się spodziewaliśmy emocji było co nie miara. Hestia w klasie młodzieży zdobyła Ex2. Euforia zdobyła kolejny certyfikat do Championa zdobywając Ex1 i CAC. Najlepiej zaprezentowała się nasza Pacifica. Zdobyła PH, następnie w konkurencji 4 kotek dorosłych została wybrana najlepszą kotką dorosłą niebieską, ostatecznie w porównaniu z najlepszym dorosłym kocurem została wybrana najlepszym kotem brytyjskim niebieskim wystawy światowej zdobywając BIV. Jest to dla nas duże osiągnięcie, ponieważ Pacifica porównywana była z kotami z różnych stron świata. Niestety bardzo duży niedosyt pozostawiło porównanie do nominacji, które niestety przegraliśmy… Może następnym razem uda się zobaczyć naszą Paci w panelu finałowym. 

22 X 2018

Razem z naszymi kotami wzieliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Rumi. Był to wspaniały weekend z fantastycznymi wynikami. Po raz pierwszy w klasach Open zaprezentowały się Euforia i Giulietta. Liliowa księżniczka Giulietta zdobyła dwa certyfikaty do tytułu Champion, oraz została wybrana najlepszą kotką brytyjską liliową zdobywając BIV. Euforka w pierwszy dzień zwyciężyła w konkurencji 5 kotek zdobywając Ex1 i certyfikat do tytułu Champion, jednak BIV przegrała z naszą Pacificą. W niedzielę po bardzo kontrowersyjnej według nas ocenie przegrała certyfikat zdobywając Ex2. W klasie młodzieży zaprezetowała się nasza niebieska Hestia. W sobotę została wybrana najlepszą kotką niebieską klasy kociąt i młodzieży zdobywając BIV, dodatkowo zarówno w sobotę jak i niedzielę uzyskała Nominację do finałów wystawy NOM BIS. Największą niespodziankę sprawiła nam jednak w niedzielę, gdyż została wybrana najlepszym kotem młodzieży kat.III wygrywając Best in Show Young. Do wysokiej formy po wakacjach wróciła nasza kochana Pacifica. W obydwa dni pewnie wygrała BIV zostając najlepszym niebieskim kotem brytyjskim, dodatkowo w dużej konkurencji zdobyła Nominację do finałów wystawy NOM BIS, gdzie zarówno w sobotę jak i niedzielę została wybrana najlepszą kotką dorosłą kat. III wygrywając Best in Show AdultZwieńczeniem udanego weekendu było wybranie Pacifici jako najlepszego kota kat. III. W sobotę zdobyła Best of Best 3, a w niedzielę Best of Best 2. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że naszą pracę docenia tak wielu sędziów. Dziękujemy za miłę słowa i wszystkie głosy w panelach BIS. Dziękujemy również wszystkim przyjaciołom za mile spędzony czas. Gratulujemy pozostałym zwycięzcom, szczególnie hodowcom kotów brytyjskich 🙂

A już w następny weekend czeka nas wyzwanie przed jakim jeszcze w naszej historii nie staliśmy. Razem z naszymi kotami weźmiemy udział w Światowej Wystawie Kotów w Finlandii. Będzie to największe wydarzenie w kocim świecie w tym roku. W jednej hali rywalizować będzie ponad 1500 kotów! Liczymy przedewszystkim na ogrom doświadczeń i miłe spotkania z hodowcami BSH z całego świata.

9 VII 2018

W licznym kocim gronie wzięliśmy udział w wystawie kotów rasowych w Tczewie. Mieliśmy przyjemność zaprezentować tam Pacifice, Lithium oraz nasze maluszki z miotu "H" jako miot oraz Hebe i Hestie w osobnej konkurencji. Nasze koty spisały się doskonale. Pacifica pierwszy raz została pokazana jako Supreme Champion zdobywając ocenę Honor Prize, dodatkowo w obydwa dni została wybrana najlepszym dorosłym kotem brytyjskim niebieskim zdobywając BIV a także wygrywając Nominację do panelu BIS. Tam niestety nie dopisało szczęście, ponieważ w niedzielę przegrała po remisie 2:2 losowaniem. Lithium zdobył kolejne certyfikaty do tytułu Supreme Champion. Najbardziej szczęśliwi jesteśmy z postawy naszych maluszków z miotu H. Były bardzo wyluzowane, pięknie pozowały i zebrały wiele pochwał. Liliowa Hebe mrucząc nieustannie została wybrana zarówno w sobotę jak i niedzielę najlepszym kotem brytyjskim w kolorze liliowym wygrywając BIV Total, oraz zwyciężyła w porównaniu do finałów zdobywając NOM BIS. Równie dobrze spisała się jej siostra Hestia, która zdobyła BIV klasy kociąt i młodzieży, a także wygrała NOM BIS. Po raz pierwszy w naszej karierze mieliśmy możliwość zaprezentowania całego miotu. Nasze maluszki z miotu "H" Hebe, Hestia i Hemera zachwyciły sędziów i zostały wybrane najlepszym miotem kociąt kat. III zdobywają BIS litter cat. III. Jesteśmy dumni z postawy naszych kociąt.

Czas wakacji to czas odpoczynku od emocji wystawowych. Najbliższe wystawy odbędą się na jesień.

4 VII 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za nami kolejny wystawowy weekend. Tym razem nasze koty: Pacifica i Lithium zaprezentowały się na wystawie w Sopocie. Lithium w sobotę ukończył tytuł Grand International Champion, dodatkowo w niedzielę został wybrany najlepszym liliowym brytyjczykiem wystawy zdobywając BIV Total. Na medal spisała się po raz kolejny nasza kochana Pacifica. W obydwa dni otrzymała kolejne certyfikaty CACS i tym samym ukończyła najwyższy tytuł wystawowy Supreme Champion. To pierwsza kotka z naszym przydomkiem, która ukończyła ten tytuł. Dodatkowo w sobotę została wybrana najlepszym dorosłym kotem brytyjskim niebieskim zdobywając BIV, w obydwa dni wygrała nominację do panelu BIS, gdzie w obydwa dni była bezkonkurencyjna zdobywając Best in Show adult female. Ponadto została wybrana najlepszym kotem kategorii III (koty krótkowłose) zdobywając w sobotę Best of Best 1, a w niedzielę Best of Best 3. Jesteśmy bardzo dumny z naszych kotów 🙂

A już w najbliższy weekend (7-8 lipiec) zapraszamy na wystawę do Tczewa, gdzie zaprezentujemy się w nieco liczniejszym gronie 🙂

27 VI 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend zaprezentowaliśmy nasze koty na wystawie w Holenderskim Barneveld. Pomimo bardzo trudnej konkurencji nasze koty spisały się na medal. IC Grandroshell Lithium w obydwa dni pokonując konkurencję zdobył ocenę Ex1 i kolejne certyfikaty do tytułu Grand International Champion. Pacifica natomiast oprócz wspaniałych ocen sędziów zdobyła uznanie wielu znanych holenderskich hodowców. Paci w obydwa zdobyła ocenę Ex1 i certyfikaty do tytułu Supreme Champion, a także wygrała nominację do finałów wystawy NOM BIS. Dodatkowo w sobotę została wybrana najlepszym dorosłym kotem brytyjskim w kolorze niebieskim, a także została wybrana najlepszą kotką dorosłą kategorii III wygrywając Best in Show Adult. W niedzielę niewiele brakowało, by powtórzyła sukces z soboty, jednakże po remisie przegrała decyzją sędziego rozstrzygającego. 

Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych kotów, a szczególnie ze wszystkich pochlebnych słów od sędziów i innych hodowców. Dziękujemy wszystkim holenderskim hodowcom za miłe przyjęcie i wszystkie rozmowy 🙂

23 IV 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend wzięliśmy udział w wystawie kotów w Łodzi, organizowanej przez Supreme Cat Club. Tym razem naszą hodowlę reprezentowała jedna kotka, Pacifica. W sobotę zdobyła kolejny certyfikat do tytułu Supreme Champion, a pokonując konkurencję wygrała Nominację do BIS. W finale nie dała szans konkurencji wygrywając jednogłośnie Best in Show. W niedzielę Pacifica zdobyła ocenę Ex1 i certyfikat do tytułu Supreme Champion, została również wybrana najlepszym kotem niebieskim wystawy BIV Total. Był to 10 BIV Pacifica w jej karierze, dzięki czemu ukończyła prestiżowy tytuł Distinguished Variety Merit (DVM). Następnie pokonując konkurencję wygrała Nominację do BIS, gdzie tak jak dzień wcześniej zostałą wybrana najlepszą kotką dorosła kategorii kotów krótkowłosych Best in Show. W finale finałów została wybrana najlepszą kotką dorosłą wszystkich ras zdobywając Best of Best female of all. Jesteśmy bardzo dumni z jej wyników w ostanim czasie. Pacifica rozwinęła się w ostatnim czasie naprawdę pięknie, o czym świadczą zachwyty sędziów i wygrane wystawy w ostatnim czasie.

31 III 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim czasie w naszej hodowli na świat przyszły dwa mioty. Dumnymi mamami zostały Acura i Dejanira. W zakładce "kocięta" można zobaczyć pierwsze zdjęcia kociąt Dejaniry, a wkrótce pojawią się również kocięta Acury. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych maluszków.

5 III 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za nami wspaniały wystawowy weekend we Wrocławiu. Pacifica i jej córka Giulietta spisały się na medal. Nasza liliowa księżniczka bardzo podobała się sędziom, zdobywając 2x Ex1, 1x BIV, 2x Nom BIS. W obydwa dni została również wybrana najlepszym kociakiem kategorii kotów krótkowłosych zdobywając Best in Show kitten 4-7 miesięcy. Dodatkowo w sobotę odbyła się specjalistyczna wystawa kotów Brytyjskich, na której Giulietta została wybrana najlepszym kociakiem Brytyjskim wystawy.

Pacifica w sobotę została wybrana najlepszą kotką dorosłą brytyjską na Specjalistycznej wystawy kotów brytyjskich. Jednak największą niespodziankę sprawiła nam później. W obydwa dni zdobyła Ex1 oraz pierwsze certyfikaty do tytułu Supreme Champion (najwyższy tytuł wystawowy), została wybrana najlepszym niebieskim kotem brytyjskim wystawy BIV, a także zwyciężyła w porównaniu do finałów Nom BIS. W finałach zarówno w sobotę jak i niedzielę, ku naszemu zaskoczeniu została najlepszą kotką dorosłą kategorii Best in Show Adult. W obydwa dni wygrała również porównanie z dorosłym kocurem zostając najlepszym kotem kategorii 3, gdzie w finale finałów zdobyła tytuł Best of Best 2, czyli drugi najpiękniejszy kot wystawy na 310 zgłoszonych kotów wszystkich ras. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z sukcesów wystawowych naszych dziewczynek.

26 II 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatni weekend lutego wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w wystawie w Warszawie. Nasze dziewczynki Pacifica i Giulietta pięknie się spisały. Pacifica w obydwa dni pokonując konkurencję zdobyła ostatnie certyfikaty CAGCIB, tym samym ukończyła tytuł Grant International Champion. Giulietta podbiła serca sędzin Sabine Mosch i Magdaleny Kudry. Wiele miłych słów zakończyło się wynikami Ex1, BIV oraz nominacją do finałów NOM BIS.

W sobotę wyprawiliśmy również obchody z okazji 10-lecia naszej hodowli. Była to okazja do skompletowania wielu hodowców naszej rasy w jednym miejscu. Nie udało się wszystkich złapać na jednym zdjęciu, jednak nikogo nie ominął tort i lampka szampana 🙂 Dziękujemy wszystkim przyjaciołom za przybycie, życzenia i wspólnie spędzony czas. Gratulujemy również wyników na tej wystawie, Bivów, nominacji i Bisów 🙂

Do zobaczenia na kolejnych wystawach 🙂

5 II 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend na wystawie kotów w Gdańsku pokazaliśmy się z naszą wschodzącą gwiazdką Giuliettą oraz jej mamą Pacifiką. W sobotę Pacifica zdobyła kolejny certyfikat na GIC, natomiast Giulietta zachwyciła sędziego Sebastiana Pruchniaka tak bardzo, że przy ocenie nie powiedział słowa skupiając się na tuleniu i całowaniu naszej liliowej koteczki 🙂 Giulietta pokonując konkurencję zdobyła Ex1, następnie została wybrana najlepszym kotem w kolorze klasy kociąt i młodzieży BIV, a także wygrała nominację do finału wystawy Nom BIS. W panelu BIS zabrakło nam nieco szczęścia, ponieważ po remisie 2:2 z piękną burmą przegraliśmy przez losowanie. W niedzielę Pacifica, tak samo jak jej córka w sobotę, zahipnotyzowała sędziego Sebastiana Pruchniaka 🙂 Zdobyła Ex1, certyfikat CAGCIB, została wybrana najlepszym niebieskim brytyjczykiem wystawy BIV, a także nominację do finału Nom BIS. Giulietta, tak jak w sobotę pokonała konkurencję zdobywając Ex1, została wybrana najlepszym liliowym brytyjczykiem ze wszystkich klas wiekowych pokonując nawet dorosłe kotki i kocury BIV Total. Niestety w porównaniu do finału spotkaliśmy się z tą samą burmą, z którą przegraliśmy dzień wcześniej w finale i niestety nie udało się wygrać nominacji.

Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu Giulietty, wspaniałych opisów oraz niezliczonych oh i ah które słychać było wśród sędziów, hodowców i zwiedzających. Już niedługo kolejne wystawy i szanse dla naszej liliowej księżniczki 🙂

29 I 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za nami kolejny intensywny wystawowy weekend. W Słowackim Vinicne pokazaliśmy nasze dwie kotki. Pacifica w obydwa dni zdobyła kolejne certyfikaty do tytułu Grand International Champion. Euforia w sobotę została wybrana najlepszym niebieskim kotem brytyjskim zdobywając BIV Total, dodatkowo wygrywając nominację do panelu BIS. W finale, po remisie sędzia decydujący długo się zastanawiał pomiędzy Euforią, a kotem Burmskim, jednak ostatecznie wybrał Burmę. W niedzielę Euforia również wygrała nominację do panelu BIS, gdzie jednogłośnie została wybrana najlepszym kotem klasy wiekowej 4-7 miesięcy kategorii kotów krótkowłosych zdobywając Best in Show. Był to piąty BIS Euforii w kategorii kociąt i młodzieży. W ten sposób nasza gwiazda wkroczyła do elitarnego grona kotów z tytułem JUNIOR WINNER!!! Jest to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów jakie może zdobyć kot.

Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom za wsparcie w chwilach zwątpienia, słowa otuchy i wiarę w nasz sukces 🙂

15 I 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza hodowla, jako członek Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego "Britania", otrzymała rozetę "Hodujemy Odpowiedzialnie". Przydzielana jest ona hodowlom, które dbają o zdrowie kotów poprzez regularne badania pod kątem PKD i HCM. Jest to swoiste potwierdzenie, że nasze stado (a co za tym idzie kocięta) wolne jest od PKD.

9 I 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za nami kolejny wspaniały weekend wystawowy. Razem z naszymi niebieskimi kotkami pokazaliśmy się na wystawie w Czeskiej Ostravie. Acura w sobotę otrzymała ocenę Ex2 na 4 kotki, natomiast w niedzielę oczarowała sędziego i zdobyła ocenę Ex1 i certyfikat CAC, tym samym kończąc tytuł Champion. Pacifica w obydwa dni zdobyła ocenę Ex1 i certyfikaty CACIB, dzięki czemu ukończyła tytuł International Champion, dodatkowo w niedzielę została wybrana najlepszym dorosłym niebieskim kotem brytyjskim wystawy (BIV) i otrzymała Nominację do Best in Show. Najwięcej radości sprawiła nam nasza rosnąca gwiazdeczka Euforia. W obydwa dni była bezkonkurencyjna, zdobywając ocenę Ex1 i BIV oraz Nominację do Best in Show, gdzie stosunkiem głosów 3:1 została wybrana najlepszym kotem w wieku 7-10 miesięcy kategorii III Best in Show Young kat. III. Były to odpowiednio 3 i 4 BIS Euforki w klasie kociąt i młodzieży, więc do prestiżowego tytułu Junior Winner brakuje nam tylko jednego BISu. Byłoby to piękne podsumowanie naszej 10-letniej przygody hodowlanej, która przypada na rok 2018 🙂

7 XII 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszej hodowli pojawił się nowy domownik 🙂

Z przyjemnością przedstawiamy naszego nowego kocurka:

Ter Heide's Roquefort*B

Więcej informacji w dziale Nasze Koty i zakładce "Rockiego"

6 XI 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w MWKR w Łodzi. Spędziliśmy wspaniały weekend w gronie znajomych, a przysłowiową wisienką na torcie były wyniki naszych futerek 🙂 W sobotę Janis Joplin zdobyła ocenę Ex2, natomiast w niedzielę podbiła serce sędziny Stephe Bruin zdobywają Ex1, kolejny certyfikat CAGCIB, a także Nominację do BIS. W panelu BIS Janis zdobyła dwa głosy, tyle samo zdobyła inna kotka. Niestety przegraliśmy poprzez losowanie.

Zabraliśmy również naszą małą księżniczkę Euforię. Miło było oglądać zachwyty sędziów i innych hodowców 🙂 W sobotę pomimo silnej konkurencji Euforia zdobyła Ex1 (na 5 kotek w klasie), BIV (z 7 kociąt niebieskich), a także Nominację do BIS. W panelu BIS Euforia była bezkonkurencyjna i wygrała wszystkimi głosami z 4 innymi kociętami różnych ras, zdobywając Best in Show kitten kat. III.

W niedzielę Euforka również zdominowała klasę kociąt niebieskich zdobywając Ex1, dodatkowo wygrała BIV z klas kociąt i młodzieży. Zdobyła również Nominację do BIS, gdzie tak samo jak w sobotę zwyciężyła wszystkimi głosami sędziów zdobywając Best in Show kitten kat. III.

Była to miła niespodzianka, bo aż tak dobrych wyników się nie spodziewaliśmy naszej małej księżniczki. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wystaw i z nadzieją czekamy na kolejny rok wystawowy 🙂

28 VIII 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w Wystawie Kotów Rasowych w Ostravie (CZ). Nasza młodzież Euforia Sideris*PL i Dionizos Sideris*PL zachwycały wielu hodowców, a Janis Joplin Sideris*PL pokazywała na stołach sędziowskich siłę spokoju, dumę i wdzięk odpowiedni dla królewskiej damy. Ciepłych słów nie szczędzili również sędziowie. W obydwa dni Janis uzyskała kolejne certyfikaty zbliżające ją do tytuły Grand International Champion. Dionizos w sobotę bardzo spodobał się sędziemu Philippe de Guerne Ventura, niestety porównanie do NOM przegraliśmy z pięknym kotem kartuskim. Dużo nerwów kosztowała nas ocena Euforii, która zakończyła się zaskakującym dla nas i wielu ludzi Ex2. Wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Na szczęście niedziela to kolejny dzień wystawowy, który dodał nam otuchy na przyszłość. Sędzie Philippe Ventura zaniemówił na widok Euforii. Oglądał ją ze wszystkich stron kiwając głową z zachwytu i wzdychając głośno. Takie zachowanie sędziego mówi więcej niż tysiące słów. Euforia w ten dzień zdobyła Ex1, została wybrana najlepszym niebieskim kotem brytyjskim wystawy ze wszystkich klas wiekowych BIV Total, oraz wygrała porównanie do panelu BIS z przepięknym kocurem Burmskim zdobywając NOM BISDionizos zdobył Ex1, wygrał także porównanie w NOM BIS, gdzie zdobywając 3 głosy sędziów został wybrany najlepszym kotem klasy młodzieży 7-10 miesięcy zdobywając Best in Show. To był bardzo miło spędzony weekend. Już niedługo kolejne wystawy z naszym udziałem 🙂

25 VI 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na swoje kochające domki czekają kocięta z miotu "F". Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w zakładce "kocięta", oraz do kontaktu z nami 🙂

 

 

29 V 2017

Dokonaliśmy małej aktualizacji w artykule o rodowodach. Zapraszamy do zapoznania się >>>click<<<

4 V 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim tygodniu kwietnia na świat przyszły mioty "E" i "F". Dumnymi mamami zostały Acura i Rarity, a ojcem obydwu miotów został nasz piękny kocurek Lithium. Wkrótce w zakładce "kocięta" pojawią się pierwsze zdjęcia maluszków.

10 IV 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nastała wiosna, temperatura na zewnątrz jest coraz wyższa, więc i nasze kociaste chętniej korzystają z balkonu 🙂 Wiosna to również czas na kocięta. Już niedługo powitamy na świecie dwa mioty. Więcej informacji w zakładce "Planowane mioty"

3 II 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatni weekend stycznia nasze koty wzięły udział w wystawie kotów w Gdańsku. W sobotę Pacifica pokonując dwie kotki w konkurencji zdobyła swój trzeci certyfikat CAC kończąc tym samym tytuł Champion, natomiast w niedzielę zdobyła pierwszy certyfikat do tytułu International Champion. Nasz kocurek Hunny Bunny okazał się bezkonkurencyjny w swojej klasie i kolorze. W obydwa dni został wybrany najlepszym liliowym kocurem brytyjskim wystawy zdobywając BIV, w obydwa dni został nominowany do finałów wystawy. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę Hunny został wybrany najlepszym kotem wystawy w klasie młodzieży w swojej kategorii zdobywając Best in Show young cat. III. Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych kotów, szczególnie z Hunniego który rośnie na pięknego kocura.

hunny 14 XI 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend wraz z naszymi kotami wzięliśmy udział w wystawie kotów w Poznaniu. Pojechaliśmy pokazać nasze trzy koty: kocurki liliowe Grandroshell Lithium Hunny Bunny Melior*BY, oraz naszą kochaną niebieską koteczkę Pacifica Sideris*PL. Nasze koty zaprezentowały się z najlepszej możliwej strony. W obydwa dni Lithium zdobył kolejne certyfikaty do tytuły GIC, został również wybrany najlepszym dorosłym liliowym kotem brytyjskim wystawy BIV. W obydwa dni otrzymał również nominację do Best in Show. Nasz malutki Hunny bardzo spodobał się sędziom. Po bardzo pochlebnych opiniach otrzymał w obydwa dni Nominację do Best in Show, a w niedzielę został wybrany najlepszym kotem wystawy w wieku 7-10 miesięcy w kategorii kotów krótkowłosych Best in Show young cat. III. 

Najwięcej radości przyniosła nam jednak nasza kochana Pacifica, dla której była to pierwsza wystawa po prawie rocznej przerwie. Nie zważając na tłumy ludzi Pacifica pięknie pozowała zarówno na rękach jak i na stole sędziowskim, czym mile nas zaskoczyła. Pomimo ogromnej konkurencji aż 7 innych niebieskich kotek w swoje klasie w obydwa dni została wybrana najlepszą kotką zdobywając Ex1 i swoje pierwsze certyfikaty do tytułu Champion. Sędziowie byli nią tak zachwyceni, że w obydwa dni została wybrana najlepszym dorosłym niebieskim kotem brytyjskim wystawy BIV wygrywając ze starszymi, bardzo utytułowanymi kocurami i kotkami w tym kolorze. Pacifica w sobotę otrzymała także nominację do Best in Show, gdzie stając w konkurencji z 4 kotkami z innych ras przegrała z piękną kotką Korat 2:3.

Była to bardzo udana dla nas wystawa. Radują nas wszystkie "ohy i ahy" osób oglądających. Lecz najbardziej cieszą nas miłe swoja sędziów o naszej Pacifice i gratulacje jakie usłyszeliśmy od sędziny. Te słowa bardzo nas podbudowały i z jeszcze większą energią spoglądamy na naszą hodowlaną przyszłość 🙂

Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich, z którymi rozmawialiśmy w ten weekend, wszystkich tych, którzy w nas wierzyli i gorąco nam kibicowali zarówno na wystawie jak i w domach 😉 Po raz kolejny pokazaliśmy, że nasze koty znaczą bardzo dużo na polskiej scenie hodowlanej i wystawowej. Do zobaczenia na kolejnych wystawach 🙂

14568239_1440813205934309_4633359760221829116_n 11 X 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszym domu pojawił się nowy domownik 🙂

Z wielką przyjemnością przedstawiamy naszego nowego kocurka w ukochanym liliowym kolorze. Oto Hunny Bunny Melior*BY. Więcej informacji na stronie Hunniego.

14572152_1438914516124178_9168028051893452929_n 9 X 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 8-9 października odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Ostravie (Czechy), gdzie mieliśmy zaszczyt pokazać aż sześć naszych kotów. Janis i Lithium zdobyli swoje ostatnie certykaty CACIB i tym samym ukończyły tytuł Internation Champion. Z dobrej strony pokazały się również nasze kociaki. Acura w obydwa dni pokonując konkurencję zdobyła ocenę Ex1 i została nominowana do panelu BIS dodatkowo w niedzielę została wybrana najlepszym kotem w kolorze (BIV) w klasie kociąt i młodzieży co bardzo nas uradowało. Rarity otrzymała świetne oceny od sędziów i w niedzielę otrzymała nominację do BIS. Swoje pierwsze kroki wystawowe postawiła Noa otrzymując swoje pierwsze certyfikaty CAC, pokonując w sobotę dużo starszą konkurentkę. Najbardziej cieszymy się z wyników naszych kochanych lilaków (Rarity, Janis, Lithium), które zachwyciły sędziów w obydwa dni zostając w trójkę do wyboru najlepszego kota liliowego. Pomimo sporej konkurencji Janis została wybrana najlepszą z dorosłych kotek liliowych, Rarity najlepszym kotem liliowym z klasy kociąt i młodzieży, a Lithium najlepszym z liliowych kocurów. W obydwa dni najlepszym kotem liliowym został wybrany Lithium zdobywając BIV Total. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z wyników naszych kotów, które są odzwiedciedleniem naszej ciągłej pracy hodowlanej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wystawy 🙂

 

IMG_9213 9 VIII 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 6 sierpnia wraz z Janis i Lithium wzięliśmy udział w Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie. W naszym ukochanym liliowym kolorze nie daliśmy szans naszej konkurencji. Janis pokonując konkurencję otrzymała ocenę Ex1 i certyfikat CACIB. Natomiast Lithium ukończył tytuł CHAMPION pokonując 3 inne kocury a następnie przez sędzinę z Włoch został wybrany najpiękniejszym liliowym kotem Brytyjskim wystawy (z 9 kotów liliowych) otrzymując tytuł BIV (najlepszy w kolorze). Lithium zdobył również nominację do finałów wystawy.

CH Janis Joplin Sideris*PL – Ex1, CACIB

RU*Grandroshell Lithium – Ex1, CAC, BIV, Nom BIS

IMG_5214 24 IV 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnich dniach w naszej hodowli na świat przyszły trzy mioty. Więcej informacji na stronie  kociąt, gdzie już wkrótce pojawi się więcej zdjęć naszych maluszków.

IMG_8986 15 XII 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 listopada na świat przyszły kocięta miotu "U". Serdecznie zapraszamy na stronę kociąt, gdzie znajdują się ich aktulane zdjęcia.

screenshot2 5 XI 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym nasza strona zyskała nową szatę graficzną. Mamy nadzieję, że się spodoba 🙂

W najbliższy weekend tj. 7-8 listopad razem z naszymi kotami weźmiemy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Poznaniu, która odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej "Arena". Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów kotów 🙂

IMG_7046 27 IX 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraz z naszymi kotami wzieliśmy udział na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Bydgoszczy. Pokazaliśmy tam naszą koteczkę Janis Joplin Sideris*PL, oraz naszego nowego kocurka RU*Grandroshell Lithium. Wystawa była dla nas bardzo emocjonująca i wróciliśmy z niej bardzo szczęśliwi. Janis w pierwszy dzień pokonując trzy inne kotki liliowe ukończyła tytuł Champion uzyskując Ex1, CAC, BIV i Nom BIS. Natomiast Lithium zaskoczył nas jeszcze bardziej uzyskując ocenę Ex1, Nom BIS i BIS Kitten 4-7 miesięcy Kategorii III (koty krótkowłose). W niedzielę Janis oczarowała sędzinę z Litwy uzyskując Ex1, CACIB, Nom BIS, natomiast Lithium Ex1 oraz BIV.

IMG_5711 6 IX 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie kocięta z miotu "S" znalazły już swoich kochających opiekunów 🙂

IMG-20150330-WA0001 5 IV 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że w naszej hodowli na świat przyszł trzy mioty. Więcej informacji w zakładce "kocięta".

IMG_1647 6 XI 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś na świat przyszedł miot "M". Rodzicami zostali Pretty i Denver. Mama i jej maluszki mają się dobrze. Więcej informacji wkrótce.

IMG_0857 19 X 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost ilości kociąt z pseudohodowli. Zachęcamy Państwa do przeczytania tego artykułu, który w sposób fachowy opisuje różnice pomiędzy hodowcą a pseudohodowcą:

http://dookolakotatv.pl/2014/10/14/kupie-kota-rodowodem-wyrzuce-go-smietnik/

 

Zapraszamy również do zapoznania się z listą rzetelnych klubów i stowarzyszeń działających na terenie Polski:

>>>LISTA<<<

IMG_7415 19 VIII 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na kochający domek czeka przepiękny liliowy miś Jimi Hendrix Sideris*PL. Jimi będzie niedługo gotowy do odbioru. Istnieje możliwość odbioru Jimiego w dniach 13-14 września z Warszawy, lub w dniach 20-21 z Bydgoszczy, gdzie weźmiemy udział w wystawach kotów rasowych.

IMG_5454 11 VIII 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 lipca powitaliśmy na świecie miot "L". Mamy 6 ślicznych maluszków w kolorach niebieskim i liliowym. Kocięta mają 4 tygodnie więc zmieniliśmy im porodówkę w duży kojec w którym urządzają swoje pierwsze gonitwy, uczą się korzystać z kuwety oraz zajadą się pierwszymi kąskami stałego pokarmu. W chwili obecnej dostępne są dwie długowłose liliowe dziewczynki. Ich krótkie łapki, kompaktowe ciałko i słodkie mordeczki powodują, że przypominają bardziej małe, pluszowe biegające kuleczki 🙂

Zapraszamy do działu kociąt, gdzie można zobaczyć ich aktualne zdjęcia.

IMG_3445 4 VII 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 czerwca, po bardzo trudnym porodzie powitaliśmy na świecie jedynaczka z miotu "K". Jest to kocurek czekoladowy. Po bardzo długiej walce udało nam się przywrócić maluszka do życia. Z uwagi na jego siłę i wolę życia nadaliśmy mu imię "King of lions" czyli "Król lwów". Leoś jak go nazywamy w domu bardzo ładnie przybiera na wadze, więc nie boimi się już o jego przyszłość 🙂

Z niecierpliwością wyczekujemy również na poród miotu "L" po słodkiej Lori. Do planowanego terminu pozostał niespełna tydzień.

IMG_1393 11 VI 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W mimioną niedziele Hoseki pojechał do swojego nowego domku w Toruniu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że trafił do osób, które zakochały się w nim bez pamięci, a miłe słowa kierowane pod naszym adresem bardzo nas cieszą i motywują do dalszej pracy hodowlanej 🙂

Wszystkich odwiedzających, poszukujących długowłosego brytyjczyka zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej zaprzyjaźnionej hodowli Golden Teddys*PL (link), gdzie na kochający domek czeka przepiękna długowłosa koteczka Belize. Zapraszamy!

  28 V 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z przyczyn od nas niezależnych nasz piękny długowłosy kocurek Hoseki Sideris*PL szuka nowego domku. Hoseki jest już po wszystkich szczepieniach, posiada również szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jest kotem o niesamowitym charakterze, mocnej i zwartej budowie, pięknych oczach. Kocurek jest gotowy do zmiany domu.

10353582_858363494179286_4851481340821741918_n 10390104_858363490845953_4340359812921781291_n
IMG_9179 24 V 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na dzisiejszej wystawie kotów rasowych w Starogardzie Gdańskim odbył Special BRI show, na którym Best in Show kociąt 4-7 miesięcy zdobyła nasza koteczka Bolivia Golden Teddys*PL. Serca sędziów podbiła swoimi ogromnymi oczami o niespotykanie intensywnym kolorze jak u tak młodej koteczki, która dopiero dwa dni temu ukończyła 4 miesiąc życia a tym samym zdobyła możliwość uczestnictwa w wystawach FIFe. Jesteśmy z niej baaaaaardzo dumni 🙂

Dotarły również do nas informacje z wystawy w Madrycie (Hiszpania), gdzie nasz piękny miś Escalade Sideris*PL zdobył dziś Ex1, CAC, Nom BIS i BIS cat. III !!!!

Z naszych kotów jesteśmy dziś dumni do potęgi drugiej 🙂

miot j 24 V 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 maja w naszej hodowli powitaliśmy miot "J". Na świecie przywitaliśmy kocurka i kotkę w kolorze liliowym. Kociaki i mamusia mają się dobrze. Więcej informacji w zakładce kociąt.

IMG_8081 18 V 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocięta z miotu"I" skończyły 4 tygodnie i przeniosły się do dużego kojca. Korzystają z kuwety i bardzo zasmakował im mięsny gerberek. W dziale kociąt umieściliśmy ich najnowsze zdjęcia. Zapraszamy również do działu planowanych miotów, gdzie znajdziecie Państwo nasze plany na ten rok. Bardzo możliwe, że na początku lipca powitamy pierwsze w Sideris czarne kocięta. Jesteśmy bardzo podekscytowani.

IMG_6489 26 IV 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątkowy wieczór powitaliśmy w naszym domu nową liliową koteczkę Bolivia Golden Teddys*PL. Bolivia jest córką Ciary Sideris*PL i tym samym wnuczką naszej pierwszej kotki Iry Herbu Kadar*PL. Mała, wiecznie mrucząca kuleczka. Tak jasnego liliowego futerka jeszcze nie widzieliśmy. Dorota Kochańska, jeszcze raz dziękujęmy za to małe cudeńko 🙂

Jednocześnie zapraszamy do rezerwacji długowłosej siostry Bolivii czyli Belize, której futerko ma również niespotykanie jasny odcień. Więcej informacji na stronie hodowli Golden Teddys

IMG_6164 19 IV 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że 17 kwietnia na świat przyszedł miot "I". Dumnymi rodzicami zostali Agnetha i Bartolomeo. Urodziły się cztery kocięta, kocurek kremowy, kocurek niebieski, kotka niebieska oraz kotka niebieski szylkret. Wkrótce więcej informacji oraz pierwsze zdjęcia maluszków.

2014-01-20_10.01.12 20 I 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 16 stycznia na świat przyszedł jedynaczek Hoseki Sideris*PL. Barcelonka troszczy się nim pieczołowicie, więc maluszek ładnie przybiera na wadze. Hoseki z języka japońskiego oznacza "klejnot". Wkrótce więcej informacji w dziale kociąt 🙂

game spirit 12 I 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrze zaczyna się rok dla naszej hodowli. Po wspaniałych zdjęciach naszych kociaków z miotu "E" dostaliśmy nowe wieści z dalekiej Rosji, gdzie mieszka nasz Game Spirit Sideris*PL. W Polsce mamy wiosnę, tam tradycyjna zima ze śniegiem i "delikatnym" mrozem (-21 st.C w dzień, -30 st.C w nocy). Mimo arktycznych warunków na wystawie Game Spirit podbił serca sędziów zdobywając 2x Ex1, 2x Nom BIS, BIS Kitten na ringu kotów BRI Solid/Bicolor oraz BIS Kitten na Mistrzostwach Kotów Brytyjskich. Jesteśmy z niego bardzo dumni 🙂

  6 I 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otrzymaliśmy dziś nowe zdjęcia naszego kocurka z miotu "E" Escalade Sideris*PL, który mieszka w Hiszpanii. Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z rozwoju naszego "szkrabka", którego teraz w ten sposób nazywać nie wypada 😉

IMG_1619 16 XII 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Pradze (Czechy) pokazaliśmy naszą kotkę EE*Yumika Magic First Volex. W sobotę otrzymała od sędziny Lindy Knyovej wspaniały opis i zdobyła certyfikat CACIB i tym samym ukończyła tytuł International Champion. W niedzielę Yumika bardzo spodobała się sędzinie Lenie Venclikovej zdobywając Ex 1, pierwszy certyfikat CAGCIB oraz pokonując konkurencje zdobyła BIV czyli najlepszy kot w swoim kolorze.

Zapowiedź miotu H_ver2 3 XII 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że w połowie stycznia 2014 spodziewamy się kociąt z połączenia Barcelona Sideris*PL i Bartolomeo from Sham. Spodziewamy się kociąt liliowych krótko i długowłosych.

  20 XI 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W zaprzyjaźnionej hodowli Mibrimi*PL na swoich opiekunów czekają dwie liliowe koteczki. Zapraszamy do odwiedzenia strony:

IMG_8174 6 X 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś do swojego nowego domu poleciał nasz kochany kocurek Escalade. Było nam bardzo miło spotkać się osobiście z Danielem. Jesteśmy pewni, że spełni on Twoje oczekiwania hodowlane, ponieważ jest na prawdę pięknym kotem, a swoim niesamowitym charakterem da Tobie i Twojej rodzinie dużo radości.

IMG_7140 27 IX 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend odbyła się Wystawa Kotów Rasowych w Bydgoszczy, w której wzieliśmy udział wraz z Escalade i Lori. Korzystając z tej okazji udało nam się skraść na dwa dni naszą słodką czekoladkę Ciarę, która ukończyła na tej wystawię tytuł CHAMPION, oraz zdobyła pierwszy certyfikat do kolejnego tytułu wystawowego. Wystawa była również testem dla Escalade, który niedługo leci do ciepłej Hiszpanii. Dawno nie widzieliśmy tak spokojnego i bezstresowego kota jak on 🙂 Bardzo podobał się sędziom uzyskując ocenę Ex1.

ciara 17 IX 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspaniałe wieści dotarły do nas z hodowli Golden Teddys, gdzie mieszka nasza czekoladowa koteczka Ciara Sideris*PL. W miniony weekend podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Warszawie pokonując konkurencję zdobyła w dwa dni ocenę Ex1 oraz dwa certyfikaty na tytuł Champion. Gratulujemy świetnego startu w wystawowej karierze!

game 16 IX 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocięta z miotu "F" i "G" mają 7 tygodni. Opanowały już całe mieszkanie biegając radośnie pomiędzy pokojami ganiając się z resztą kociego stadka 🙂 W dziale "Kocięta" czekają nowe zdjęcia naszych szkrabków.

Na swoich opiekunów czekają:

Frugo – Długowłosy kocurek o wyglądzie pluszowej laleczki, oglądając jego wyczyny uśmiech sam pojawia się na twarzy

Ferrero – Duży liliowy miś, wygląd kropla w krople ze swoim tatą

Gucci – Niebieski kocurek o super słodkim spojrzeniu

Game Spirit – Niebieska papużka, super budowa, doskonałe futro, perfekcyjna głowa… słowem super kot wystawowy

Green Tea – Niebieski chłopiec o wyglądzie prawdziwego kocura

 

1000339_692089914139979_664622925_n 20 VIII 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocięta z miotów "F" i "G" skończyły 3 tygodnie. Próbują stawiać swoje pierwsze pewne kroki. W kojcach urządzają swoje pierwsze "bitwy". Mamy także uciekinierkę… Fantę, która swoim sprytem opanowała wyjście z kojca.

1011014_670779389604365_273480747_n 20 VIII 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie kocięta z miotu "E" znalazły swoich kochających opiekunów. Wczoraj do nowego domu wyjechał Eldorado. Zamieszkał ze swoją nową Panią nad Polskim Morzem.

Eclipse opuści hodowlę na koniec sierpnia i będzie dalej kontynuowała swoją karierę hodowlano-wystawową w Polskiej hodowli.

Escalade zostaje z nami do października. Zamieszka w słonecznej Hiszpani z Danielem, gdzie będzie reprezentował Naszą hodowlę jako kocur hodowlano-wystawowy.

IMG_3296 6 VIII 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 i 28 lipca 2013 powitaliśmy na świecie 2 mioty "F" i "G" . Mamy kocięta w kolorze: liliowym oraz niebieskim.

Więcej informacji w dziale kocięta.

IMG_3731 6 VIII 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na kochających nowych opiekunów czeka kremowy kocurek Eldorado.

Za 2 tygodnie może opuścić hodowlę. Jest 2 razy odrobaczony i 2 razy zaszczepiony.

IMG_2022 8 VII 2013
W naszym domu zamieszkała nowa kotka. Przedstawiamy wszytkim Pretty Woman która przyjechała do nas z renomowanej niemieckiej hodowli vom Wernerwald. Dziękujemy Ci Kerstin za zaufanie! Zapraszamy do Galerii, gdzie można obejrzeć jej pierwsze zdjęcia!
eclipse3 15 VI 2013
Kocięta z miotu "E" mają prawie cztery tygodnie. Bardzo ładnie rosną i zostały przeniesione do większego kojca, gdzie urządzają swoje pierwsze gonitwy.Nowe zdjęcia maluszków do obejrzenia w zakładce KociętaNa koniec lipca spodziewamy się kociąt po dwóch naszych kotkach.Więcej informacji w dziale Planowane mioty
   
eldorado2 30 V 2013
20 maja w naszej hodowli powitaliśmy miot "E". Rodzicami zostali EE*Yumika Magic First Volex i nasz kocurek Bartolomeo from Sham*D. Na świat przyszły cztery kociaki: dwa kocurki liliowe, jeden kocurek kremowy oraz jedna kotka liliowa. Zapraszamy do działu Kocięta gdzie czekają pierwsze zdjęcia maluszków.
   
lodz1 13 V 2013
W miniony weekend odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Łodzi. Wróciliśmy z niej bardzo bardzo szczęśliwi. Nasze koty spisały się bardzo dobrze. Agnetha pokonała konkurencję zdobywając Ex 1 oraz trzeci certyfikat CAC tym samym zdobywając tytuł Champion. Jednak nawiększą niespodziankę sprawiła nasza maleńka Dafina. W sobotę Dafinka otrzymała ocenę Ex1, zdobyła tytuł BIV pokonując inne liliowe koty w kategorii kociąt i młodzieży, otrzymała NOM BIS do specjalistycznej wystawy kotów brytyjskich BIS BREED BRI oraz pokonując konkurencje została wybrana najlepszym kociakiem brytyjskim w wieku 3-6 miesięcy otrzymując tytuł Best in Show!!!! Jak do tej pory jest to nasz największy sukces hodowlany! Nie potrafimy opisać naszej radości!
W niedzielę Dafinka również sprawiła nam wiele radości. Zdobyła Ex 1 oraz Nominację do Best in Show.
Jesteśmy bardzo dumni z naszej malutkiej Dafinki, która będzie kontynuować karierę hodowlano-wystawową.

 Copyright© Cattery Sideris*PL 2008-2017
Designed by Łukasz Milczewski